V soboto, 7. 10. 2023, smo se z udeleženci planinskega krožka (skupaj z OŠ Vižmarje-Brod) odpravili na pohod na Slemenovo špico. Z avtobusom smo se zapeljali do Vršiča, od tam pa začeli s hojo proti našemu cilju. Del poti smo prehodili vsi skupaj, nato se je manjša skupina odpravila na Malo Mojstrovko po Hanzovi poti (zelo zahtevna markirana pot), ostali učenci pa so nadaljevali proti Slemenovi špici. Med potjo smo občudovali mogočne Julijske Alpe in dolino Tamar, na vrhu so si poštempljali planinsko knjižico, nato pa smo imeli čas za igro in počitek na jasi pod samim vrhom. Od tam smo lahko opazovali Jalovec, ki je označen za “kralja slovenskih gora” in ga najdemo tudi v grbu Planinske zveze Slovenije. Otroci so lahko od blizu opazovali ovce na paši, jih božali, le-te pa so jim hudomušno “izmaknile” kakšen sendvič iz rok. Po počitku je sledila hoja nazaj proti Vršiču, kjer smo se na Tičarjevem domu okrepčali s hrano in pijačo in počakali skupino z Male Mojstrovke.

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost