V nedeljo, 13. 11. 2022, smo se z učenci odpravili na pohod na Nanos (skupaj z OŠ Vižmarje – Brod). Na Razdrtem nas je pozdravila burja že ob izstopu iz avtobusa, vendar to učencev ni prestrašilo in so se pogumno odpravili na pot. Pohod je potekal tako, da smo se razdelili v 2 skupini: ena skupina je šla po položni poti, druga pa po strmi poti, za katero je bila potrebna čelada, saj je del poti tudi lažje plezanje s pomočjo jeklenic in klinov. Na vrhu Nanosa nas je pričakala še močnejša burja in šotor namesto tople koče (le-ta je bila delno odprta). Učenci so se v šotoru nekoliko pogreli, za kratek čas rajali zunaj v jesenskem listju, nato pa smo se odpravili dol vsi skupaj po položni poti. Prvi del poti se je veliko učencev ob sunkih vetra zabavalo in se z njim “borilo”. Odprl se nam je tudi razgled na čudovito Vipavsko dolino, nekoliko nižje je veter pojenjal in je pot navzdol potekala v družabnem, klepetavem in nasmejanem vzdušju. 

 

(Skupno 156 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost