V ponedeljek (13. 06. 2022) smo za učence, ki so skozi vse leto pridno brali ter uspešno zaključili bralno značko, organizirali zaključno prireditev bralne značke. V goste smo povabili znanega slovenskega raperja Roka Terkaja – Trkaja. Nekateri učenci so njegove pesmi iz knjige Repki že poznali, drugi pa so jih slišali pri urah knjižnično-informacijskega znanja in pri skupinskem obisku šolske knjižnice v času podaljšanega bivanja. Avtorja Repkov, nekaj slovenskih pesnikov, katerih pesmi so zbrane v omenjeni knjigi, hip-hop kulturo in glasbeno zvrst rep so učenci v šolski knjižnici spoznavali tudi z reševanjem mesečne knjižne uganke.
Trkaj pa ni navdušil le s svojim repanjem, vendar tudi s spretno vključitvijo učencev v samo prireditev. Bili so presrečni, da so lahko sodelovali v tekmovanju iz hitrostnega govorjenja abecede, pripovedovanju pesmi iz knjig Enci benci na kamenci, pogovoru o tem, kako lahko širimo ljubezen, plesanju na odru in jedilnici, kjer je prireditev potekala. Poleg tega je Trkaj podelil tudi priznanja in nagrade učencem, ki so zmagali v reševanju mesečne knjižne uganke. Učenci so se po zaključku prireditve razveselili njegovega avtograma. Zelo smo ponosni na naše pridne bralce in obiskovalce šolske knjižnice.

(Skupno 356 obiskov, današnjih obiskov 1)