Pozdravljeni učenci in starši,

v sredo, 17. 2. 2021, si bodo učenci 6. in 7. razredov ogledali gledališko predstavo ePrešeren na daljavo. Pouk bo prve tri šolske ure potekal po urniku. 4. in 5. šolsko uro (11.00–12.30) pa si bodo preko interaktivnih zaslonov skupaj ogledali direktni prenos gledališke predstave pod vodstvom Nika Škrleca. Skupaj se bodo sprehodili skozi življenje enega največjih slovenskih pesnikov, Franceta Prešerna.  Cena ogleda znaša 5€ na učenca.

Prosim, da učencem omogočite, da v šolo prinesejo svoje mobilne telefone, saj bo predstava potekala v živo preko youtube kanala, da bodo učenci preko svojih mobilnih telefonov lahko aktivno sodelovali, postavljali vprašanja in odgovarjali voditelju. Prilagam še navodila organizatorjev, da bo njihov dostop do kanala potekal nemoteno.

Čim lepši kulturni dan želim,
učiteljica Nina Štrumbl

Nekaj navodil.

Dogodek spremljate prek Nikovega Youtube kanala.

  • Dogodek bo zaseben, zato bo nekaj ur prej na tej strani objavljena povezava, s katero vstopite v dogajanje ob dogovorjeni uri;
  • Dostop bo možen tudi preko vsakega “V živo” gumba na tej strani;
  • Za spremljanje ne potrebujete posebnih programov, dovolj je spletni brskalnik, na mobilnikih je priporočljiva Youtube aplikacija;
  • Če se pridružujete na mobilniku, kliknete na povezavo, ki vam video odpre v brskalniku, potem pa izberete možnost “Odpri aplikacijo Youtube”, ali “Odpri v aplikaciji”, ali “Open app”, ali nekaj v tem smislu. To video odpre v aplikaciji Youtube;
  • Interakcija bo mogoča v Youtube klepetalnici in še dodatno, prek programa Skype;
  • Kdor si želi v dogajanje na koncu vključiti tudi z zvokom in sliko, potrebuje aplikacijo in račun Skype;
  • Če je vaš Youtube račun nastavljen na “Kid mode” oziroma “Otroški način”, prosimo, da za čas trajanja delavnice to odstranite.
(Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost