V sredo, 17. aprila, smo se z učenci, ki obiskujejo izbirni predmet nemščina, odpravili na izlet na avstrijsko Koroško.

Najprej smo si v Minimundusu ogledali več kot 150 svetovnih znamenitosti v merilu 1:25. Med njimi smo našli tudi Narodno univerzitetno knjižnico v Ljubljani in Blejsko jezero. Sledil je obisk Planetarija in predstavitev nastanka vesolja in življenja na Zemlji.

Za tem smo se odpeljali do Celovca in si ogledali staro mestno jedro z Deželno hišo in številnimi drugimi znamenitostmi. Nekaj časa smo namenili tudi prostemu raziskovanju mesta. Ali ste vedeli, da stoji v Celovcu spominska plošča Francetu Prešernu, našemu največjemu pesniku?

Na koncu smo še izračunali, koliko je dolg Karavanški predor, skozi katerega smo se vračali v Ljubljano. Namig: višini najvišje slovenske gore prištejemo 5000 m. Ves čas nas je spremljalo lepo vreme in ta dan nam bo ostal res v lepem spominu. Komaj čakamo na novo popotovanje!

Zapisala: Milanka Celi

(Skupno 706 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost