Na prvem treningu mentorjev Erasmus+Ka201 projekta Safe schools For All v Parnuju, Estonija, kjer sodelujejo tako šole kot nevladne organizacije smo se zbrali z namenom poiskati inovativne in ustvarjalne pristope za soočanje  z žal vse bolj pogostimi negativnimi pojavi v Evropi, kot so sovražni govor ter najrazličnejše vrste diskriminacij, od rasizma  do spolne in drugih oblik diskriminacije. V luči stanja po različnih državah smo iskali rešitve, kako bi lahko učitelji ustvarjali varni prostor za transformacijo šol v pozitivno smer.  Obravnavali smo vlogo ter naloge mentorstva v našem projektu. Raziskovali smo tudi strukturne ovire v družbi, ki pripadnikom določenih družbenih manjšinskih skupin po svetu onemogočajo enakopravnost . Osredotočili smo se  na koncepte enakosti, enakopravnosti in pravičnosti ter na razlike med njimi in kaj je potrebno zagotoviti za pravičnejšo družbo. Ukvarjali smo se z iskanjem odgovorom , kdo tvori današnji vladajoči družbeni sloj ter na katere oblike sovraštva vse pogosteje naletimo v družbi. V skupinah in na delavnicah smo v praksi preizkušali delo v skupinah ter participativne metode. Naslednji trening mentorjev projekta bo v aprilu ponovno v Parnuju, v Estoniji.

Robin Dewa

 

(Skupno 127 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost