Postavitev

Naša šolska knjižnica učencem ponuja več kot 10.000 enot knjižničnega gradiva, ki je v prostem pristopu in postavljeno ločeno od gradiva za strokovne delavce šole. Knjižnično gradivo za učence imamo razdeljeno na knjižno (leposlovno in strokovno) in neknjižno gradivo. Leposlovno gradivo je postavljeno po starostnih stopnjah:

• C (Cicibani, 1. triletje);
  • P (Pionirji, 2. triletje);
  • M (Mladinci, 3. triletje) in
  • L (Ljudsko slovstvo).

Strokovno gradivo je postavljeno po prilagojenem klasifikacijskem sistemu UDK. Znotraj postavitve so enote leposlovnega in strokovnega gradiva urejene po abecednem vrstnem redu avtorja oziroma naslova.

V knjižnici lahko učenci uživajo v branju serijskih publikacij in si pri različnih nalogah pomagajo s čitalniškim gradivom, ki ni na voljo za izposojo.

Neknjižno gradivo (video kasete, multimedijske zgoščenke, namizne igre …) uporabljamo le v knjižnici ali pri pouku.

Učenci lahko v knjižnici dostopajo tudi do računalnika.

Knjižne novosti so za učence razstavljene na točno določenem mestu.