V soboto, 6. 4. 2024, smo se z udeleženci planinskega krožka iz železniške postaje Ljubljana odpravili z vlakom v Žirovnico, kjer se je začel naš pohod. Po 1 uri hoje smo prišli do Završniškega jezera, nato pa sledili Završnici navzgor vse do njenega izvira. V koči nas je pričakalo toplo kosilo in obilo prostega časa za igro in raziskovanje. Po večerji je bil čas za družabne igre. Naslednje jutro smo v  pojedli zajtrk, spakirali nahrbtnike in se odpravili na pohod do Valvasorjevega doma pod Stolom. Med potjo so nas razveselili prečudoviti razgledi na Stol (desno) in na Julijske Alpe (levo). Pri koči so se učenci nekoliko spočili in se okrepčali. Z Valvasorjevega doma je sledil še zadnji spust do Završniškega jezera, kjer so se nekateri tudi kopali, saj je bil dan zelo vroč. Popoldne smo se nasmejanih obrazov in polni novih spominov usedli na avtobus in se odpravili nazaj v Ljubljano.

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost