Na zadnji dan pouka, v petek, 23. 6. 2023, smo šolsko leto zapečatili s tradicionalno prireditvijo, »Ambasadorji šole«. Trud in dosežki učencev na različnih področjih – kulturnem, športnem, raziskovalnem, tekmovanjih znotraj in zunaj šole, se na naši šoli namreč spremljajo in vrednotijo po posebnem točkovniku, ki se nahaja v prilogi Vzgojnega načrta šole. Glede na zbrano število točk, učencu/ki pripade ustrezen naziv. Letos smo podelili naslove od ambasador – pripravnika, bronaste, srebrne, zlate pa vse do platinastega ambasadorja šole. Lov na bisernega in častnega ambasadorja pa je še odprt 😉
   Podelitev je spremljal simpatičen kulturni program, ki so ga pripravili naši marljivi učenci in učitelji – mentorji. Program je popestril še obisk študentk – prostovoljk iz Španije. Pod mentorstvom zunanjega sodelavca naše šole, g. Emila Urbančiča, se dekleta mudijo v naših koncih namreč na projektih družbeno – koristnega dela (pomoč mladostnikom, odraslim in starostnikom). Tako je bilo lepo prisluhniti tudi španskim melodijam na našem odru.
   No, zaslužene počitnice so tu 🙂 Iskrene čestitke vsem učencem, ki ste osvojili laskavi naziv ambasadorja šole! Na svoj način pa smo zmagovalci prav vsi, ki smo na kakršenkoli način, pogumno in uspešno premagovali raznotere izzive minulega šolskega leta … Tako učenci in starši kot učitelji oz. ostali delavci šole. Navsezadnje pa – v resnici vsak v prvi vrsti »tekmuje« predvsem sam s seboj. Pa čeprav te – mnoge, raznotere, male zmage slehernika, običajno niti ne vidijo odra, še kako, kako štejejo. Naj jih bo v izobilju tudi v naslednjem šolskem letu. Tudi ambasadorskih 😉

Vabljeni k ogledu foto – galerije dogodka.

Besedilo in fotografija:

Barbara Čampa

 

 

(Skupno 726 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost